MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

V lidském organismu jsou dva cévní systémy: krevní a lymfatický systém. V krevních cévách proudí krev složená z červených a bílých krvinek, krevních destiček a krevní plazmy. Krev rozvádí kyslík a prostřednictvím plazmy, která proniká skrz stěnu krevních cév do tkání, všechny živiny do buněk organismu.
V lymfatických cévách proudí čirá tekutina tzv. lymfa (míza), která je odváděna z tkání a prostřednictvím uzlin čištěna od nežádoucích škodlivých látek. Lymfatický systém je hlavní složkou imunitního a detoxikačního systému.

Hlavním úkolem lymfatického systému je odvod přebytečné tekutiny ze tkání, detoxikace organismu a fungující imunita – podpora odolnosti organismu proti nemocem.

Lymfatické cévy procházejí soustavou lymfatických uzlin, kde probíhá řada imunitních reakcí, tvorba protilátek, likvidace toxinů, nádorových buněk, choroboplodných zárodků a mrtvých bakterií, lymfa se v uzlinách filtruje.
Čistá lymfa je vrácena zpět do krevního oběhu před srdcem, kde se stává opět součástí krve.

Nevhodná skladba potravy, způsob života, nedostatek pohybu, stresové situace a každé onemocnění jsou zátěž pro náš lymfatický systém.
Příznakem špatně fungujícího lymfatického systému je i celulita a pocity těžkých nohou, hromadí se lymfa, vznikají otoky, dochází ke zduření a bolestivosti lymfatických uzlin.
Stejně tak, jako je důležitý přísun kyslíku a živin buňkám, je pro organismus důležitá i likvidace všech odpadních látek, bakterií, toxinů a nádorových buněk.

Lymfatický systém nemá vlastní pumpu jakou má krevní systém v podobě srdce, a proto je třeba lymfě pomoci manuální lymfodrenáží.

Manuální lymfodrenáž těla je speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla.

Lymfodrenáž pomůže odlehčit lymfatickému systému, rozproudí lymfu a současně zlepší detoxikaci, imunitu a regeneraci organismu, působí preventivně proti nemocem.

Cena:

Celotělová (cca 2 hod): 900 Kč
Horní/Dolní polovina těla (cca 1  hod – 1 h 20 min): 500 Kč

ANTICELULITKA

Masáž proti celulitě a k formování postavy kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a účinek ozónu.

Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.

Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.

Pokud je v našem těle příliš mnoho toxinů, které by mohly kolovat v organismu a poškozovat jej, tělo je přemění na tuk. Podkožní tukové buňky se pak spojují do větších celků, které tlačí proti pokožce, zhoršují její prokrvení a poškozují vazivo.

Buňky tak sílí, tuhnou a vzniká tzv. pomerančová kůže čili celulita na stehnech a zadečku.

Cena:  (cca 1 hod ): 500 Kč

ANTICELULITKA DE LUXE

Masáž proti celulitě a k formování postavy, kombinuje peeling, speciální ruční tlakovou masáž a  účinek ozónu zdvojnásobený ozónovým zábalem.
Výsledkem je sametově hebká hladká pokožka na nohou a zadečku, někdy i několikacentimetrový úbytek objemu.

Cena:   (cca  2 hod): 900 Kč

INDICKÁ ANTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY

Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši, je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní regeneraci. Zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

Představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života.

Cena:   (cca 20 – 45 min): 200 Kč

Před každou z masáží probíhá počáteční konzultace, kde kromě kontaktních údajů potřebuji získat informace týkající se zdravotního stavu. Každá z procedur má bohužel i kontraindikace a není mým zájmem přivodit někomu zdravotní komplikace. Máte-li zájem o některou z mých uvedených masáží, kontaktujte mě na telefon +420 603 821 657 nebo na email : pancikova.dagmar@seznam.cz…Vaše Dáša Nos Pančíková 🙂