Andrea Musilová – výživa

Social

Ahoj jmenuji se Andrea Musilová, je mi 42 let a jsem maminkou 2 kluků (7 a 15let).

Již několik let se věnuji oblasti výživy a hlavně hubnutí, což mě baví a naplňuje. Mým cílem není jen zredukovat hmotnost klientů, ale pokusit se i změnit jejich celkový životní styl. Dnes už vím, jak tělo funguje, co ke zdraví potřebuje a kdy se cítí v celkové pohodě. Baví mě předávat druhým to, k čemu jsem dospěla díky vlastnímu poznání a studiu. Učit „to“ ostatní mě naplňuje každý den!

Když jsem na střední škole přestala závodně hrát volejbal, začala má váha stoupat. S tou jsem pak bojovala neustále. Po prvním porodu se mi podařilo pár kilogramů shodit, ale nikdy má pevná vůle nebyla natolik pevná, abych vydržela až do konce. „Nějaké to kilo navíc“ se vždycky podařilo skrýt pod vhodně vybraný oděv, a mou nejčastější výmluvou bylo: „nemám čas na cvičení, musím pracovat“ … nebo „stejně nikdy nezhubnu a nikdy nebudu hubená, jsem už prostě tak stavěná, mám danou postavu, jsem jednoduše boubelka“.

Až po druhém porodu nastala ta správná chvíle, kdy ručička na váze ukázala hodnotu, která mi před očima rozsvítila rudé STOP a v tu chvíli mi to „docvaklo“. Jestli s tím nezačnu teď něco dělat, rok od roku to bude horší a horší. Hlava i tělo si snáz zvyká na nový životní styl v pětatřiceti, ale s přibývajícími léty to půjde hůř a hůř. Jediná možnost jak trvale zhubnout je jít do toho „naplno“.

Dnes jsem o 13 kg lehčí, cítím se skvěle a nepřemýšlím, který vytahaný svetr si obleču. Proto jsem se rozhodla dopomoci k vysněné postavě dalším ženám.

Absolvovala jsem rekvalifikační kurz Poradce pro výživu u společnosti NutriAcademy i u společnosti Nutris a spoustu dalších doplňujících školení a kurzů a konferencí. Jsem členkou Aliance výživových poradců.

Mojí filozofií je pomoci klientovi zvolit správnou cestu k dosažení lepšího zdraví, zhubnutí přebytečných kil, nárůstu energie a celkový vhodný individuální postup k cíli s ohledem na jeho potřeby. Zdravý životní styl se zaměřením na správnou a zdravou výživu. Ke každému přistupuji lidsky a snažím se vždy naslouchat tomu, co každý momentálně cítí. Po vstupní konzultaci se snažíme společně najít vhodné řešení, abychom dosáhli vysněné váhy.

Srdeční záležitostí jsou pro mě zelené potraviny (mladý ječmen a sladkovodní řasa Chlorella pyrenoidosa), které jsou vhodné a použitelné pro všechny, jak už ke zdravotním a podpůrně léčebným problémům, tak k prevenci. Je to taková moje třešinka na dortu pro zájemce a zároveň první krok při změnách životního stylu.

Měřím na přístroji InBody 170, který je skvělým pomocníkem na cestě za vysněnými cíli. S velkou přesností lze porovnávat výsledky analýzy po určité době a tak zjistit, jestli je pohybový a dietní režim správný nebo potřebuje upravit.

Mým hlavním cílem je naučit klienta kvalitně a správně jíst, používat dostupné potraviny, připravovat si jídlo zdravěji a orientovat se více v nabídkách v prodejnách, v restauracích a vůbec v běžném, tolik hektickém životě. Každému na míru vypracuji individuální rámcový jídelníček na 14 dní + edukační materiály (nákupní seznam, obrázky vhodných potravin, teoretické informace, informace zaměřené dle typu plánu, tipy na vhodné svačinky, …) Můj jídelníček učí jednoduše a zábavně převést vše do praxe.